Gebze Halı Yıkama - Gebze Hali Yikama

Gebze Halı Yıkama - Gebze Halı Temizleme - Yerleri
Sağlığınız ve zamanınız herşeyden değerlidir.

Gerek ev gerekse iş yerlerimizde çeşitli kalite, desen ya da özellikte kullandığımız, hem dekoratif hem de işlevsel halılarımızın düzenli periyodlarla temizlenmesi hatta dezenfekte edilmesi ailemizin, çocuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı için kaçınılmazdır.

En önemli ev içi allerjeni, ev tozu akarlarıdır. Akarlar gözle görülemeyen, çevre koşullarına oldukça dayanıklı olan, sıcak ve nemli ortamlarda kolaylıkla çoğalabilen, ev tozu içinde yaşayan mikroskopik canlılardır. Halılar akarlar için uygun bir barınma ve çoğalma ortamıdır. Akar allerjenleri yastık, yatak, halı ve kumaş kaplı mobilya gibi toz tutan ev eşyalarında yüksek oranda bulunmaktadır.Yüzeysel temizlikte yok edemeyeceğimiz bakteriler alerjik özellikli mikroorganizmalar, mite ve akarlar halılarda yuvalanıp,hızla ürer. Bu allerjenlerin solunum yolu ile alınması, allerjik yakınmaların başlamasına neden olmaktadır. Evde veya bilinçsiz temizleyiciler tarafından uygulanan yanlış temizlik işlemleri sonucu hem sağlık hem de halı kalitesi açısından olumsuz sonuçlar yaratmaktadır. Örneğin halı yıkama makineleri ile halıların temizlenmesi, halıda nem oranını artırmakta ve akar üremesi için daha uygun şartlar oluşturmaktadır. Bu tür malzemlerin kullanılması genellikle önerilmemektedir. Akar allerjenlerinden korunmayı sağlamak amacıyla halılara ve diğer ev eşyalarına uygulanabilecek birtakım kimyasal maddeler geliştirilmiştir.
Kuralına uygun yıkanmayan halı mikroplardan arınmaz.

Hayatınızdaki yoğun tempoda önceliklerinizi belirlerken, tercihlerinizden ve sağlığınızdan ödün vermek zorunda kalmayın. Siz zamanınızı daha etkin kullanırken, sağlığınız ve rahatınız için güvenli ve profesyonel halı temizliğini profesyonel halı yıkama şirketlerine bırakın.